Kalender

2. s. e. h. 3 k.

søndag d. 19. januar kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Johs. 4,5-26

3. s. e. h. 3 k.

søndag d. 26. januar kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Luk. 17,5-10

Børne- og juniorkirke

Sidste s. e. h. 3 k.

søndag d. 2. februar kl. 9:00
v. Helle Torp
Detaljer

Johs. 12,23-33

Septuagesima

søndag d. 9. februar kl. 9:00
v. Helle Torp
Detaljer

Matt. 25,14-30

Seksagesima

søndag d. 16. februar kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Mark. 4,26-32

Børne- og juniorkirke

Fastelavn

søndag d. 23. februar kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Luk. 18,31-43

Kirkefrokost og tøndeslagning

1. s. i fasten

søndag d. 1. marts kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Luk. 22,24-32

Børne- og juniorkirke

2. s. i fasten

søndag d. 8. marts kl. 9:00
v. Helle Torp
Detaljer

Mark. 9,14-29

3. s. i fasten

søndag d. 15. marts kl. 10:30
v. Helle Torp
Detaljer

Johs. 8,42-51

Midfaste

søndag d. 22. marts kl. 9:00
v. Helle Torp
Detaljer

Johs. 6,24-35

Mariæ bebudelses dag

søndag d. 29. marts kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Luk. 1,46-55

Børne- og juniorkirke

Palmesøndag

søndag d. 5. april kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Børne- og juniorkirke

Skærtorsdag

torsdag d. 9. april kl. 19:00
v. Helle Torp
Detaljer

Johs. 13,1-15

Forud for gudstjenesten er der fællesspisning i Kirkehuset kl. 17.30

Langfredag

fredag d. 10. april kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Påskedag

søndag d. 12. april kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Matt. 28,1-8

Børne- og juniorkirke

Anden påskedag

mandag d. 13. april kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Johs. 20,1-18

1. s. e. påske

søndag d. 19. april kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Johs. 21,15-19

Børne- og juniorkirke

2. s. e. påske

søndag d. 26. april kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Johs. 10,22-30

Børne- og juniorkirke

3. s. e. påske

søndag d. 3. maj kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Johs. 14,1-11

Børne- og juniorkirke

Bededag

fredag d. 8. maj kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Matt. 7,7-14

Børne- og juniorkirke

4. s. e. påske

søndag d. 10. maj kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Johs. 8,28-36

Børne- og juniorkirke

5. s. e. påske

søndag d. 17. maj kl. 9:00
v. Helle Torp
Detaljer

Johs. 17,1-11

Kristi himmelfarts dag

torsdag d. 21. maj kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Luk. 24,46-53

Børne- og juniorkirke

6. s. e. påske

søndag d. 24. maj kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Johs. 17,20-26

Gudstjeneste

søndag d. 31. maj kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Johs. 14,15-21

Børne- og juniorkirke

Anden pinsedag

mandag d. 1. juni kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Johs. 6,44-51

Børne- og juniorkirke

Trinitatis søndag

søndag d. 7. juni kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Matt. 28,16-20

1. s. e. trin.

søndag d. 14. juni kl. 9:00
v. Helle Torp
Detaljer

Luk. 12,13-21

Friluftsgudstjeneste

søndag d. 21. juni kl. 10:30
v. Martin Karkov Kobbersmed
Detaljer

Luk. 14,25-35